Bugun...Doğu Oltu'nun gücünü gördü.
Tarih: 02-05-2016 09:40:22 + -


Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyetinin (DAGC) düzenlediği, Yılın Başarılı Gazetecileri Yarışması'nda, Oltu'nun Sesi Gazetesinde yayınlanan ‘Dünya Türk’ün Gücünü ‘Gör’ecek başlıklı haber ödüle layık görüldü.

facebook-paylas
Tarih: 02-05-2016 09:40

Doğu Oltu'nun gücünü gördü.

Erzurum, Erzincan, Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır'da görev yapan gazetecilerin haber, fotoğraf ve görüntülü çalışmalarının değerlendirilmesi ve mesleğe yönelen gençlerin özendirilmesi amacıyla düzenlenen yarışmanın ödül töreni, Perşembe gecesi Palandöken Kayak Merkezi'nde gerçekleştirildi.

 

Sway Otel'de düzenlenen ödül gecesine AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, Erzurum Vali Vekili Ayhan Terzi, Azerbaycan Eğitim Müsteşarı Necibe Nasibova, Azerbaycan Milletvekili Musa Kasımlı, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Feridun Fazıl Özsoy, Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muammer Yaylalı, Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Uğur Yavuz, B.B. Erzurumspor Başkanı Ali Demirhan, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, Türkiye Gazetesi Spor Yazarı Hasan Sarıçiçek, Türkiye Spor Yazarları Derneği Genel Sekreteri Mustafa Göksel Yener ve çevre illerden gelen gazeteci cemiyet başkanları katıldı.

 

Yılın Başarılı Gazetecileri arasında yeralan Oltu'nun Sesi Gazetesi yarışmaya 02 Eylül tarihli ‘Dünya Türk’ün Gücünü ‘Gör’ecek başlıklı haberi ile dahil olmuş veYUSUF ŞENOCAK SPOR HABER VE YORUM DALI’nda ödül almaya layık görülmüştü. Ödül törenine Yazı İşleri Müdürü Yakup Arık ve muhabir Murat Yıldız katıldı. Yılın Başarılı Gazetecileri arasında yerini alan Oltu'nun Sesi Gazetesi muhabii Murat Yıldız, geniş kapsamlı bir yarışmada İlçemizin ve gazetemizin adının böyle bir başarı ile anılmasının oldukça gurur verici olduğunu dile getirdi. Ödül töreninin ardından bir değerlendirmede bulunan Yazı İşleri Müdürümüz Yakup Arık; “ Her yıl Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen, Erzurum, Erzincan, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır İl merkezleri ve ilçelerinde görev yapan gazetecilerin katıldığı bir yarışmada ilklerin arasından yer alacak bir başarıyı sergileyerek ödül almak oldukça mutluluk verici. Ama ödül almaktan öteye, İlçemizin ve Gazetemizin isminin başarı ile anılması daha güzel. 124 haber arasından seçilerek en başarılı 40 gazeteci arasına, Spor Haber Yorum dalında Dünya Türk’ün Gücünü ‘Gör’ecek başlıklı haberimizle girdik. Yılın Başarılı Gazetecileri yarışmasını düzenleyen, bizleri bu ödüle layık gören, Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti’ne ve tertip komitesine teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

 

(Oltu’nun Sesi) Kenan SAĞDIÇ
Bu haber 1013 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Belgesel Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Oltu Karakucak Güreşleri 2014
  Oltu Karakucak Güreşleri 2014
 • Çeşitli açılardan Erzurum
  Çeşitli açılardan Erzurum
 • Muhteşem Bebek Resimleri
  Muhteşem Bebek Resimleri
 • Birbiriyle Birleşmeyen Nehirler
  Birbiriyle Birleşmeyen Nehirler
 • Oltu Resimleri
  Oltu Resimleri
 • Eski Oltu Resimleri
  Eski Oltu Resimleri
 1. Oltu Karakucak Güreşleri 2014
 2. Çeşitli açılardan Erzurum
 3. Muhteşem Bebek Resimleri
 4. Birbiriyle Birleşmeyen Nehirler
 5. Oltu Resimleri
 6. Eski Oltu Resimleri
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Ermeni Belgeleriyle "Soykırım"
  Ermeni Belgeleriyle
 • Oltu Belediyesi Kar'la Mücadelede Model oldu
  Oltu Belediyesi Kar'la Mücadelede Model oldu
 • Oltu Narman arası
  Oltu Narman arası
 • Bir Oltulu gibi beni seve bilme ihtimalini sevdim
  Bir Oltulu gibi beni seve bilme ihtimalini sevdim
 • Olti'yi dinlirem
  Olti'yi dinlirem
 • Adem Yeşilbaş ATV Show
  Adem Yeşilbaş ATV Show
 1. Ermeni Belgeleriyle "Soykırım"
 2. Oltu Belediyesi Kar'la Mücadelede Model oldu
 3. Oltu Narman arası
 4. Bir Oltulu gibi beni seve bilme ihtimalini sevdim
 5. Olti'yi dinlirem
 6. Adem Yeşilbaş ATV Show
VİDEO GALERİ
YUKARI