Bugun...Hanı Gürcistan'a kaçacaktı.
Tarih: 13-10-2016 21:10:07 + -


15 Temmuz gecesi Fetullahçı Terör Örgütü tarafından girişilern darbe teşebbüsü sonrası görevinden istifa eden İçişleri eski Bakanı Efkan Ala ile ilgili bazı Baın-Yayın organlarında yapılan "Gürcistan'a veya İran'a kaçacaktı haberlerine Erzurumlular belgeyle cevap verdi.

facebook-paylas
Tarih: 13-10-2016 21:10

Hanı Gürcistan'a kaçacaktı.

Almış olduğu "Devlet Adamı olma terbiyesi" gereği hakkındaki çirkin ifadelere cevap verme gereği duymayan Efkan Ala'nın aksine Dadaşlar bu iftiralara daha fazla dayanamadı ve Ala'nın uçak biletini sosyal medyada paylaştı. 

Kalkışmasının yaşandığı gece, İçişleri eski Bakanı Efkan Ala’nın, amcasını kaybeden Sağlık Bakanı Recep Akdağ’a taziye ziyaretinde bulunmak  amacıyla Erzurum’a geldiğini belirten Ak Parti Erzurum İl Teşkilatı, “Hain darbe girişiminin bastırılmasından sonra, Efkan Bey ile ilgili olarak akla, hayale gelmeyecek iddialar ortaya atıldı. Haberin duyulmasıyla birlikte harekete geçen ve saat 21.25’de Ankara’ya gitmek üzere uçağa binen Efkan Ala için, ‘kaçacaktı’ diyeninden ‘depoda saklandı’ iftirası atanına, ‘iki saat ortalıkta gözükmedi, ortam yatıştıktan sonra ortaya çıktı’ senaryosu yazanına varıncaya kadar çok sayıda hainin yalanlarına tanık olduk. Oysa Efkan Bey, aynı gece saat 22.55’de Esenboğa Havalimanı’na inmiş, yakın korumasının ‘darbe oluyor’ uyarısıyla hemen  havalimanında bir karargah oluşturmuştur. O esnada MİT Müsteşarı Hakan Fidan kendisini aramış ve ‘Efendim darbe oluyor’ demiş, Sayın Ala, o hızla Sayın Cumhurbaşkanımız’ı aramış, ama ulaşamamıştır. Gerçekler böyleyken, Efkan Ala’nın depoda gizlendiğini, kaçmak için fırsat kolladığını iddia edenlere kapak olsun diye, Sayın Bakanımızın Ankara uçak biletini kamuoyu ile paylaşmayı görev saydık.” diyerek bu karalama amacı taşıyan haberlere açıklık getirdi.

 

Geçtiğimiz günlerde Bakan Ala'nın istifasını  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şöyle değerlendirmişti: "Bir hükümette zaman zaman bu tür değişiklikler olabilir yani burada Sayın Başbakan, mesai arkadaşlarıyla veya kendi istişareyi yapmış olduğu arkadaşlarıyla nitekim sonunda benimle de istişarede bulunmuştur. Ve ortaya sürmüş olduğu tezler haklı. Bu arada İçişleri Bakanımız da Sayın Ala, bu süreç içerisinde kendileri de istifasını vermek suretiyle böyle bir değişim bu süreç içerisinde yapılmıştır. Ne Efkan Ala kardeşimizden herhangi bir sıkıntı söz konusudur ne de bu süreç içerisinde ona yönelik herhangi bir olumsuzluğu söylemeye ne Sayın Başbakan'ın ne de benim herhangi bir haddimize değildir. O kadar da açık söylüyorum." sözleriyle dile getirmişti.
Bu haber 1632 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Bölge Haberleri Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Oltu Karakucak Güreşleri 2014
  Oltu Karakucak Güreşleri 2014
 • Çeşitli açılardan Erzurum
  Çeşitli açılardan Erzurum
 • Muhteşem Bebek Resimleri
  Muhteşem Bebek Resimleri
 • Birbiriyle Birleşmeyen Nehirler
  Birbiriyle Birleşmeyen Nehirler
 • Oltu Resimleri
  Oltu Resimleri
 • Eski Oltu Resimleri
  Eski Oltu Resimleri
 1. Oltu Karakucak Güreşleri 2014
 2. Çeşitli açılardan Erzurum
 3. Muhteşem Bebek Resimleri
 4. Birbiriyle Birleşmeyen Nehirler
 5. Oltu Resimleri
 6. Eski Oltu Resimleri
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Ermeni Belgeleriyle "Soykırım"
  Ermeni Belgeleriyle
 • Oltu Belediyesi Kar'la Mücadelede Model oldu
  Oltu Belediyesi Kar'la Mücadelede Model oldu
 • Oltu Narman arası
  Oltu Narman arası
 • Bir Oltulu gibi beni seve bilme ihtimalini sevdim
  Bir Oltulu gibi beni seve bilme ihtimalini sevdim
 • Olti'yi dinlirem
  Olti'yi dinlirem
 • Adem Yeşilbaş ATV Show
  Adem Yeşilbaş ATV Show
 1. Ermeni Belgeleriyle "Soykırım"
 2. Oltu Belediyesi Kar'la Mücadelede Model oldu
 3. Oltu Narman arası
 4. Bir Oltulu gibi beni seve bilme ihtimalini sevdim
 5. Olti'yi dinlirem
 6. Adem Yeşilbaş ATV Show
VİDEO GALERİ
YUKARI