Bugun...İstanbul Erzurum Dernekleri Federasyonundan Anlamlı Kampanya “El ver, ev alalım”
Tarih: 01-02-2016 17:23:16 + -


İstanbul Erzurum Dernekleri Federasyonu bir ilke imza atarak Dadaşların gönlünde taht kurdu. Diyarbakır Sur ilçesinde şehit olan bir şehidimizin babasının vali ve garnizon komutanına söylediği sorun bakalım oğlumun Sur esnafına bir borcu varsa ödeyelim sözünden çok etkilenen İstanbul Erzurum Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Ağırman yetkili makamlarla görüşerek şehitlerimizin yakınlarına sahip çıkmak adına üç şehit yakınına ev alıyoruz diye çıkılan yola hemşirelerimizin ilgisi yoğun oldu.

facebook-paylas
Tarih: 01-02-2016 17:23

İstanbul Erzurum Dernekleri Federasyonundan Anlamlı Kampanya “El ver, ev alalım”

Program moderatörlüğünü Erzurum Medya Sanat Derneği Başkanı Adavapuru Şakir  yaparken İstanbul Erzurum Dernekler Federasyonu Başkanı ve organizasyonun fikir babası Ahmet Ağırman ve sanatçımız  İbrahim Erkal yapılan bağış kampanyasında toplanan yardımın baş mimarları oldular. Federasyona üye dernek başkanları da gelen telefon bağlantılarını cevaplayarak canlı yayına bağlayarak katkıda bulundular.

 

Canlı yayın girişinde kısa bir konuşmayla kampanyaya başlayan Federasyon Başkanı Ahmet Ağırman duygularını şöyle ifade etti.

 

Biz buralarda rahat toplana biliyorsak, sıcak yatağımızda rahat uyuyabiliyorsak çocuğumuz okuluna rahat gidip gelebiliyorsa bütün bunları borçlu olduğumuz birileri var. Bunlarda bizim için vatan için canlarını feda eden şehitlerimiz ve canını siper eden güvenlik güçlerimiz ve gazilerimizdir. hiç kimse kendini kenara çekemez bu ülkede yaşayan herkes borçludur. Devletimiz elinden geleni yapsa da bizler vatandaş olarak onların çoluğuna çocuğuna sahip çıkmak mecburiyetimiz var.

 

Biz Erzurum'lular olarak şehidimizin emanetine sahip çıkamıyorsak hiç kimse kendisine Dadaş yaftasını yakıştırmasın. Biz Erzurum olarak en fazla şehit veren illerin başında geliyoruz. Dadaş orada bu vatan için canını nasıl veriyorsa bizde burada onun emanetine sahip çıkmak için hiç değilse malından biraz vermek zorundadır.

 

Üç şehidimizin yakını için üç ev sözümüz var. bu kampanyadan toplayamasak bile İstanbul'da bir evim var satar gider Erzurum'da üç ev alırım. Bizler için vatan için can veren şehidime değil evim servetim feda olsun dedi.

sizlerden bu kampanyaya sahip çıkmanızı istiyorum. Türkiye'de ilk defa bir sivil toplum kuruluşu böyle bir kampanyaya imza atıyor buda İstanbul Erzurum Dernekler Federasyonudur bununla da ayrıca gurur duyalım. Erzurum her zaman olduğu gibi bu kampanyayla da  öncülük etmiş Türkiye'de örnek olmuştur.

Kampanyamız için ekranını bizlere sınırsız açarak canlı yayın hakkı tanıyan KARDELEN TV yönetim kurulu başkanı Ahmet Karakaya ve ekibine, Kampanyamızın yayın öncesi tanıtımını üstlenen EMSD Erzurum Medya Sanat Derneği ve sosyal medyada tanıtım için emek veren herkese, Kapılarını sonuna kadar bize açan Maltepe Erzurumlular Vakfına, Federasyonumuza üye olan ve yoğun bir çalışma temposu içerisine giren dernek başkanlarımıza ve kampanyamıza destek veren her kese yürekten teşekkür ediyorum diyerek konuşmasını noktaladı.

 

''İstanbul Erzurum Dernekler Federasyonu'' öyle bir projeye imza attı ki,etkisi sadece İstanbul da,ya da Ülkemiz de değil,bütün Dünyada hissedildi.

 

Dünyanın dört bir yanından gerek hemşerilerimizin,gerekse hayırsever vatandaşlarımızın büyük bir desteğine ve teveccühüne dönüşen,şehit yakınları için ev alma kapsamında yürütülen kampanyanın Kardelen Tv de ki tanıtım programı, sadece Kardelen Tv nin değil Ulusal kanallarda bile eşine ender rastlanacak bir teveccühün.bir izlenme oranının rekoruna ulaştı...

 

İstanbul Erzurum Dernekleri Federasyonu'nun hazırladığı bu proje,hem bir Sivil Toplum Kuruluşunun,kamuoyunda güven ve itimat kazandığı takdirde ne gibi büyük projeler üstlenebileceğini ve başarabileceğini göstermesi açısından bir tecrübe teşkil ettiği gibi diğer İl Dernekler Federasyonları ve bu yönlü Sivil Toplum Kuruluşları içinde önemli bir örnek ve yol açıcı oldu.

 

Yurtdışından ve Ülke genelinden canlı yayına bağlanarak bağışta bulunan hemşerilerin katılımı ile oldukça ciddi bir maddi katkı sağlandı.

Ülkenin dört bir yanından ve Avrupa'dan insanların yoğun ilgi gösterdiği kampanyada Kumbarasında biriktirdiği 24 lirasını bağışlayan 11 yaşındaki Furkan, Kesik olan suyu için biriktirdiği fatura parasını bağışlamak isteyen 82 yaşındaki teyze ve nişanlısı asker olan bir genç kızın nişan  yüzüğünü bozdurarak kampanyaya katılması duygulu anlar yaşattı.

 

Kampanyaya telefonla Katılan İstanbul Erzurumlular Vakfı Başkanı beş şehit çocuğunu eğitim süreci boyunca tüm tahsil ve eğitim masraflarını üstleneceklerini söyledi.

 

Önderliğini İstanbul Erzurum Dernekleri  Federasyonu Genel Başkanı  Başkanı Ahmet AĞIRMAN’ın yaptığı “ El ver, ev alalım” kampanyasının iki ay gibi bir süreyle devam edeceği belirtildi.

 

 

KAMPANYA İÇİN HESAP NUMARALARI

HESAP SAHİBİ İSTANBUL ERZURUM DERNEKLERİ FEDERASYONU

HESAP NUMARALARI :ZİRAAT BANKASI

MALTEPE ŞUBESİ ŞUBE KODU 657

TL HESABI: 75765009-5001

IBAN TR08 0001 0006 5775 7650 0950 01

DOLAR HESABI: ZİRAAT BANKASI MALTEPE ŞUBE KODU: 657

HESAP NO: 75775765009-5002

IBAN NO: TR08 0001 0006 5775 7650 0950 02

EURO HESABI: ZİRAAT BANKASI MALTEPE ŞUBE KODU: 657

HESAP NO: 75775765009-5003

IBAN NO: TR08 0001 0006 5775 7650 0950 03
Bu haber 562 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Belgesel Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Oltu Karakucak Güreşleri 2014
  Oltu Karakucak Güreşleri 2014
 • Çeşitli açılardan Erzurum
  Çeşitli açılardan Erzurum
 • Muhteşem Bebek Resimleri
  Muhteşem Bebek Resimleri
 • Birbiriyle Birleşmeyen Nehirler
  Birbiriyle Birleşmeyen Nehirler
 • Oltu Resimleri
  Oltu Resimleri
 • Eski Oltu Resimleri
  Eski Oltu Resimleri
 1. Oltu Karakucak Güreşleri 2014
 2. Çeşitli açılardan Erzurum
 3. Muhteşem Bebek Resimleri
 4. Birbiriyle Birleşmeyen Nehirler
 5. Oltu Resimleri
 6. Eski Oltu Resimleri
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Ermeni Belgeleriyle "Soykırım"
  Ermeni Belgeleriyle
 • Oltu Belediyesi Kar'la Mücadelede Model oldu
  Oltu Belediyesi Kar'la Mücadelede Model oldu
 • Oltu Narman arası
  Oltu Narman arası
 • Bir Oltulu gibi beni seve bilme ihtimalini sevdim
  Bir Oltulu gibi beni seve bilme ihtimalini sevdim
 • Olti'yi dinlirem
  Olti'yi dinlirem
 • Adem Yeşilbaş ATV Show
  Adem Yeşilbaş ATV Show
 1. Ermeni Belgeleriyle "Soykırım"
 2. Oltu Belediyesi Kar'la Mücadelede Model oldu
 3. Oltu Narman arası
 4. Bir Oltulu gibi beni seve bilme ihtimalini sevdim
 5. Olti'yi dinlirem
 6. Adem Yeşilbaş ATV Show
VİDEO GALERİ
YUKARI